Gyakran ismételt kérdések

  • Hogyan tudom meg milyen típusú a készülékem?
    (telefon, tablet)

    Ha nem tudod pontosan milyen típusú a készüléked, tedd ezt.


    • 1. Ha megvan még a készülék doboza, akkor ott megtalálod a pontos típust
    • 2. Ha a doboz nincs meg, fordítsd meg a telefonod (tableted), és nézd meg, hogy a hátuljára rá van-e írva a típus (néha a készülék alján találod a feliratot).
    • 3. Ha kivehető az akkumulátor, akkor szedd le a hátlapot, és vedd ki az akkumulátort. A készülék típusát az akkumulátor alatt találod.
    • 4. Ha nem kivehető az akkumulátor, akkor keresd meg a SIM kártya tartóját. A tartó hátuljára vagy a SIM kártya alatt találod a típust.
    • 5. Ha nem semmiképpen nem találod, vagy bizonytalan vagy, egyszerűen fényképezd le a telefonodat úgy, hogy az akkumulátor nincs benne. A képet küld el az csuzdi.attila@gmail.com mail címre, és én kinyomozzom neked készüléked típusát.
  • Mi az oka annak, hogy töltőre dugva egy idő után merül a készülék…

    Bizonyára többeknek sikerült már belefutni abba a jelenségbe, amikor az egész éjszaka a töltőn hagyott eszközük reggelre csak mondjuk 93% töltöttséget jelzett, és kis villámjel helyett csak a hálózati dugót mutatta a készülék.

    Ezzel kapcsolatban sok a félreértés és a tévhit.

    A dolog nyitja az akkumulátorok technológiájában keresendő. A készülékekben használt Li-ion és Li-poly akkumulátorok meglehetősen “igénytelenek”, tehát nem kell őket minden töltés előtt teljesen lemeríteni (ráadásul ezt nem is kifejezetten szeretik), és nyugodtan rájuk lehet tölteni bármikor, viszont a folyamatos töltés hosszú távon nem tesz nekik jót. Ha ugyanis egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán használjuk az adott akkumulátort, attól az “ellustul”, és veszít a kapacitásából. A túltöltésük ráadásul túlzott hőfejlődéssel is jár, ami a kapacitást csökkentheti.

    Ezt megelőzendő a gyártók a töltési elektronikát úgy állították be, hogy ne töltse folyamatosan az akkumulátort, hanem a 100% elérése után hagyja azt merülni, nagyjából 93%-ig. Ezt a beállított töltöttségi szintet elérve az elektronika visszakapcsol töltésre, és a 100% eléréséig így is tesz.

    Pl. egy iPhone teljes feltöltéséhez szükséges idő nagyjából 4 óra. Ebből kicsivel több, mint 2 óra után már 80% az akku töltöttsége, és ekkor az elektronika a gyorstöltésről csepegtető töltésre kapcsol. Ha tehát egész éjszakára ott hagyjuk a töltőn, akkor a 4. óra után már elképzelhető, hogy merülni fog a készülék.

    A merülés oka például az lehet, ha a térerő nem túl stabil, és így magasabb energiaszinten működik a készülék, vagy ha cellahatáron vagyunk, és így oda-vissza ugrál az egyes cellák között, esetleg a 2G/3G hálózat közt váltogat. Ha tehát reggelente rendszeresen belefutunk abba, hogy nem 100%-on van a töltöttség, és nem létkérdés, hogy éjjel is elérhetőek legyünk, esetleg érdemes az Airplane mode (Repülős mód) használata. Másik lehetőség az esetleges merülésre bizonyos alkalmazások háttérben futása, ezeket szintén kilőhetjük, mielőtt lefeküdnénk aludni.

    Mindenesetre ha a fenti jelenséggel találkozunk, nem kell attól tartanunk, hogy hibás lenne az akkumulátor, mindössze csak túl sokáig hagytuk a töltőn a készüléket, és bekapcsolt a beépített védelem.

  • Ha nincs internet vagy MMS a telefonon, akkor mit állítsak be rajta?
    (magyar szolgáltatók mobilinternet és MMS beállításai)

    Ezek a beállítások iPhone-ra vonatkoznak, de más típusokra is alkalmazhatóak.

    Telenor

    A Telenor nem Apple-partner szolgáltató, mert bár 2012. szeptember 18. óta náluk is kapható a készülék, az nem Telenor-függő, hanem gyári független. Viszont így az iOS nem tartalmazza a szolgáltató beállításait. Itt tehát minden esetben, amikor töröljük a hálózati beállításokat, újból meg kell ezeket adni, másképp nem fog menni sem a mobilnet, sem az MMS.

    Mobil adatok (Cellular Data)
    APN: online
    minden más üres

    MMS
    APN: mms
    user és password üresen marad
    MMSC: https://mmsc.telenor.hu/
    MMS proxy: 84.225.255.1:8080
    Üzenetméret: 307200

    Személyes hozzáférési pont (Internet Tethering)
    APN: online
    minden más üres

    Egyes esetekben elképzelhető, hogy az “online” APN helyett a “net” lesz szükséges, de a Telenor már jó ideje megváltoztatta a “net” APN-t, és azóta az “online” a hivatalos. Ha a hivatalossal valami oknál fogva nem akar menni, érdemes megpróbálni a “net” beállításával.

    T-Mobile

    A T-Mobile az első hazai Apple-partner szolgáltató. Az első készülék, amiben már benne volt a beállításaikat tartalmazó bundle, az iPhone 3G volt, iOS 2.0-val, amit 2008. augusztus 21-én indítottak útjára. Itt a szolgáltató később letiltotta az APN-ek szerkeszthetőségét, de erre nincs is szükség, mert azok egyes speciális esetektől eltekintve megfelelőek, így nem is kell őket módosítani.

    Mobil adatok (Cellular Data)
    APN: internet
    minden más üresen marad

    MMS
    APN: mms
    username: mms
    password: mms
    MMSC: https://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
    MMS proxy: 212.51.126.10:8080

    Személyes hozzáférési pont (Internet Tethering)
    APN: internet
    minden más üresen marad

    Vodafone

    A Vodafone a másodikként csatlakozott Apple-partnerként 2010. november 29-ével, amikor az iPhone 4 mellett az iPhone 3GS-eket is elkezdte forgalmazni. Itt szerkeszthetőek az adatok, de legtöbb esetben itt sincs rá szükség.

    Mobil adatok (Cellular Data)
    APN: internet.vodafone.net
    minden más üresen marad

    MMS
    APN: mms.vodafone.net
    user és password üresen marad
    MMSC: https://mms.vodafone.hu/servlets/mms
    MMS proxy: 080.244.097.002:8080

    Személyes hozzáférési pont (Internet Tethering)
    APN: internet.vodafone.net
    minden más üresen marad

    Általános tipp

    Ha nem működne a mobilinternetünk, először mindig töröljük a hálózati beállításokat, aztán ellenőrizzük, hogy az APN megjelent-e a beállításokban (Telenor esetén minden esetben adjuk meg manuálisan!), majd ha így sem megy, akkor kérdezzük meg a szolgáltatót, hogy minden rendben van-e, és az előfizetésünkön egyébként valóban elérhető-e a szolgáltatás.

  • Mi a teendő, ha a készülékemet nedvesség éri?

    A 4 legfontosabb dolog:

    1.    Amennyiben lehetséges szüntessük meg a készülék energiaellátását! (vegyük ki az akkumulátort)

    2.    Semmiképpen ne kapcsoljuk be a készüléket, még akkor sem, ha kívűlről teljesen száraznak tűnik! (a készülék belsejében a folyadék elpárolgása után is maradnak szennyeződések)

    3.    Hozza el a készüléket és én ultrahangos tisztítással eltávolítom a szennyeződést!

    4.    A folyadék elpárolgása után egyből megindul a korrózió! Minél több idő telik el az ázás és a tisztítás között, annál nagyobb az esélye, hogy a készülék működésképtelenné válik!

  • Mit tegyek, hogy az adataim megmaradjanak?

    A készülékben tárolt információk sokszor értékesebbek, mint maga a készülék!!!

    -  Névjegyzékét érdemes több helyen is tárolnia!

        (pl. : SIM kártya, memória kártya, email fiók, …)

    -   Fontos adatairól mentést készítsen (készíttessen!!) adathordozóra, amit otthon tárolhat, így ha a készüléke elromlik vagy elveszik, az adatok akkor is megmaradnak.

    -   Vegye fel velem a kapcsolatot az elérhetőségeim egyikén és segítek elkészíteni az adatai biztonsági mentését.

    -   Vállalom adatok másolását (pl. telefonról-telefonra).

        Adatok vissza állítását biztonsági mentésből!

  • Mi a teendő ha összetörik a készülékem?

    • Ne próbálja meg szétszedni a készüléket! A szakszerűtlen szétszerelés után az eszköz működésképtelenné válhat!
    • Ha a készüléket törött (sérült) állapotában használja, akkor további károsodások keletkezhetnek az alaplapon.
    • A törött érintőképernyő felületéről lemorzsolódó apró üvegszilánkok könnyen a szemébe kerülhetnek!!!
    • Vegye fel velem a kapcsolatot az elérhetőségeim egyikén és kérjen előzetes kalkulációt a javítás várható összegére!
  • Miért nem tudom kihúzni a normál SIM kártya tartóból a micro SIM-et az adapterével?

    Figyelem!!!

    Zárt tokozású normál SIM kártya tartóba, nem szabad behelyezni Micro SIM-et az adapterével, mert bele fog akadni kihúzásnál az adapter vágott része (ami sorjás) a SIM modul érintkezőjébe, és feszítéskor ezek az érintkezők kitörnek!

    Ilyen zárt SIM modul található az iPhone 3, 3G, Samsung érintős típusai, a Sony Xperiák többsége stb.

  • Miért nem működik az érintőkijelzőm?

    Működésében két típusú érintőről beszélhetünk: rezisztív és kapacitív

    A rezisztív jobban bírja a mechanikai behatást (hajlékonyabb), a kapacitív kevésbé karcolható (edzett kristályüveg). De amire mind kettő érzékeny, az a pára, nedvesség, beázás. Ezekre ügyeljünk, mert most már némelyik drágább típusnál csak LCD-vel együtt cserélhető, ami anyagilag nem kifizetődő.

  • Miért nem veszi a töltést?

    Rendszerint a micro USB csatlakozó meghibásodása okozza (forrasztás elenged, vagy leszakad az érintkező felület). Ennek oka, hogy a töltő csatlakozót nem egyenesen csatlakoztatják, és nem egyenesen húzzák ki az aljzatból. Nem szabad kihúzásnál föl-le mozgatni a töltő csatlakozót, hanem határozott mozdulattal kell a csatlakozást megszüntetni.

  • MicroSD OLVASÓ. MIRE IS JÓ?

    MiroSD OLVASÓ. MIRE IS JÓ?

     

    A kártyaolvasó kapóra jön, ha rendszeresen szeretnénk képeket, zenét vagy videó állományokat másolni két PC,vagy a PC és egy mobil eszköz memóriakártyája között.

    Ha beleteszünk egy microSD kártyát, akkor pendrive-ként használható. Az így összerakott pendrive-ot azután már sokféle helyzetben kihasználhatjuk.

    Elfér a zsebben. A legjobb ebben a kicsi kártyaolvasóban, hogy könnyen zsebre vágható, magunkkal vihetjük a nyaralásra akár a kulcstartóra akasztva is.

    Praktikus megoldás, például, ha nincs kártyaolvasó a laptopban és mégis le szeretnénk tölteni a fotókat a gépünkről, vagy fel szeretnénk frissíteni a zenelistánkat az MP3-on.

    Ha szükséges néhány dokumentumot vagy egy jó filmet hazavinni, akkor csak elővesszük e zsebünkből és már tölthetjük is rá az új anyagokat.

    Jól jöhet, ha rendszeresen szeretnénk fájlokat átvinni egyik PC-ről a másikra, amire persze erre egy pendrive is alkalmas. Csakhogy a pendrive-ot nem tudjuk a mobiltelefonba szuszakolni, a microSD-t pedig igen, így egyetlen terméket használhatunk több funkcióval.

    A kicsi kártyaolvasót bedughatjuk az autónk hifijébe is, akkor a mobiltelefonban levő kártyáról hallgathatjuk a zenét útközben. Hazaérve pedig az asztali DVD lejátszóba vagy médiaplayer-be helyezve akár filmet is nézhetünk róla.

    Ha kedvet kaptunk egy ilyen kis eszközre, akkor szinte fillérekért megvehetjük szólóban is, és használhatjuk a már meglévő kártyaarzenálunkhoz.

     

1 | 2 >>

Elérhetőség

Csúzdi Attila e.v.
(Elektro Szerviz)
Gluzek Gyula ltp. 3/A
Mezőhegyes
5820 - HU

Tel./Messenger/WhatsApp /Viber/Telegram/Signal +36-30/91-007-74

Skype: attila.csuzdi

© 2014 Minden jog fenntartva.

Készíts ingyenes honlapotWebnode