Az oldalon ezek a bejegyzések találhatók:

- Gyári, avagy utángyártott akkumulátor
- Lítiumion (Li-ion) akkumulátor
- SIM kártya méretek
- Az ultrahangos tisztításról kicsit bővebben
- Új vírus fenyegeti az okostelefonokat
- Az okostelefonok is fáznak, ugye?
- Ingyenes vagy fizetős vírusirtó?
- Kábelek elnevezései
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Gyári, avagy utángyártott akkumulátor...

A készülékgyártók egy - két kivétellel (pl. Sony, Panasonic, Toshiba) nem gyártanak akkumulátorokat. Az akkumulátorok, akkumulátor gyárakban készülnek megrendelésre. Általában a gyári és az utángyártott akkumulátorok között a különbség annyi, hogy különböző műszakokban készülnek, más matricázást, csomagolást, identitást kapnak.
Tehát ahogy az akkumulátor gyárak sem gyártanak notebookokat, szerszámgépeket, PDA-kat, vagy fényképezőgépeket, úgy ezek gyártói sem készítenek akkumulátorokat.
Amely akkukat mégis gyárinak tekinthetünk, azok a készülékek hivatalos forgalmazóinál, szervizeinél beszerezhető, gyári csomagolással, gyári garanciákkal rendelkező termékek. !!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Lítiumion (Li-ion) akkumulátor

Tulajdonságai:

- Nincs önkisülés (minimális: havi 1%)

- Nincs memória effektus

- Bármikor tölthetők, nem kell lemeríteni, nem kell a töltés időre odafigyelni.

- Rövidebb töltési idő: 30 perc alatt kb: 80%, másfél, max. 2 alatt 100%.

- Kisebb és könnyebb akkuk

- Erősebb, nagyobb (Nm) nyomaték leadási arány

- Akkuk élettartama: kb 2-3 év (de "márka" függő lehet a beépített akkucella és a töltőrendszer miatt!)

- Elektronikus töltés szabályozás:

nem lehet túltölteni, mert ha fel van töltve az akku lekapcsolja a töltést automatikusan a beépített elektronika segítségével.


 

Használati tanácsok a hosszabb élettartam érdekében:

Nem kell oda figyelni sem a töltési ciklus hosszára, sem a kisütésre, mert rá lehet tölteni, akár 5-10 perces töltési idővel is.

Azért jó, ha tudja, hogy a li-ion akkumulátor cellák élettartama általában 300-400 ciklus.

Tehát, ha valaki napi szinten tölti az akkuját, akár 1 év!! alatt kifutja a ciklusát.


 

Ne tegye ki tartósan - 0 fok alatti hőmérsékletnek

mert akkor hamar elveszíti a töltöttséget, de újból vissza lehet tölteni, mert ez nem károsítja az akkut, csak lemeríti a tartós hideg

(ajánlom a gyártói használati utasítás elolvasását és betartását is!)

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

 

SIM kártya méretek:

 

  

 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Az ultrahangos tisztításról kicsit bővebben:

Az ultrahangos tisztítás a mai modern kor technikája.

 

Működési elve:

Az ultrahangos tisztítók működési elve a folyadékok összenyomhatatlanságán alapszik. Az ultrahangos generátor által előállított 20-40kHz közötti frekvenciájú 400-500V feszültségű elektromos rezgéseket néhány speciális rezgés-átalakítóval, úgynevezett rezgőfejjel mechanikus rezgésekké alakítjuk át. Ezen mechanikai rezgéseket vezetjük a mosó folyadékba. A folyadékok összenyomhatatlansága alapján a rezgéshullámok a folyadék teljes térfogatában nagyjából egyenletesen terjednek. A rezgéskeltők által létrehozott mechanikai rezgések megfelelő energia-bevezetés esetén kavitációs buborékokat hoznak létre. A kavitációs mikro vákuumok megszűnésének pillanatában hatalmas, kb. 1.000 bar helyi nyomás különbségek lépnek fel, mely mikro robbanások sorozata igen agresszív módon letép mindennemű szennyeződést a munkadarabok felületéről.

Ez a fizikai jelenség önmagában még nem igazán fogható eredményes munkára, hiszen még hiányzik a másik feltétel, a felületről eltávolított szennyeződéseket kémiai úton megkötni, semlegesíteni képes oldószer. A leváló szennyeződést a jól megválasztott oldószer megköti, beburkolja, így akadályozva meg annak visszatapadását. A megfelelő oldószer és zsírtalanítási technológia megválasztása minden esetben tisztítási kísérletek lefolytatása után történik meg.

Elmondhatjuk tehát, hogy az ultrahangos tisztító olyan „pneumatikus kefe”, mely kizárólagosan a mindenkori szennyeződéshez megválasztott vegyszerrel együtt alkalmazható hatékonyan. Azt is tudjuk, hogy az oldószerek 80%-a, 40-80°C között a leghatékonyabb. Az oldószer ezen tulajdonsága szerencsésen megegyezik az ultrahangos tisztítók működési elvével. A folyadékokban mindig jelenlévő oldott gázok csillapítják , gátolják a megfelelő energiájú és homogén kavitációs tér kialakulását. Magasabb hőmérsékleten az oldott gázok könnyebben eltávoznak a tisztító közegből, ezért az ultrahangos tisztítók szinte mindig az előbb említett hőmérséklethatárok között üzemelnek.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

 

Új vírus fenyegeti az okostelefonokat

 

Az androidos telefonok a készülékeket zárolni képes zsaroló kártevővel fertőződhetnek meg, és ehhez elegendő egy fertőzött weboldal felkeresése – hívja fel a figyelmet a G Data.

A zsaroló kártevők egyre növekvő fenyegetést jelentenek az androidos közösség tagjai számára is. A veszélyre a G Data először tavaly, a mobilos kártevőkről szóló 2015-ös jelentésében hívta fel a figyelmet. A német vírusvédelmi cég szakértői azonban most egy teljesen újfajta, telepítés nélkül is fertőzni képes kártevőtípust észleltek.

Az androidos telefonok és tabletek megfertőződéséhez eddig szükség volt arra, hogy a felhasználó egy jellemzően ismeretlen forrásból származó kártékony alkalmazást telepítsen. A bűnözők azonban most megtalálták a módját annak, hogy kártékony kódot juttassanak az eszközökre a felhasználó közreműködése nélkül, és ehhez elegendő egy fertőzött weboldal meglátogatása a telefon böngészőjével.

A fertőzött weboldal felkeresésekor a kártevő automatikusan és észrevétlenül települ az androidos telefonokra és tabletekre, kihasználva a különböző Android verziók biztonsági réseit.

A zsarolóprogram ezután valamilyen hatóság – sokszor az FBI – nevében zárolja a telefont. Arra hivatkozik, hogy a készülék tulajdonosa büntetendő tevékenységet végzett, például gyermekpornográfiával kapcsolatos weboldalakat látogatott. A telefon feloldását a bűnözők ezután egy komolyabb „bírság” befizetéséhez kötik, de természetesen mindennek semmi köze sem a valódi hatóságokhoz, sem a felhasználó által korábban meglátogatott weboldalakhoz.

Mivel a hasonló kártevők jellemzően az operációs rendszerek sérülékenységeit használják ki, ezért nagy kockázatot jelent, hogy a G Data felmérése szerint az androidos okostelefonok 87 százalékán nem a rendszer legfrissebb verziója fut.

 

Christian Geschkat, a G Data termékmenedzsere mindennek kapcsán arra hívja fel a figyelmet, hogy jelenleg naponta körülbelül 10 ezer új androidos kártevő jelenik meg, és a kibocsátás üteme folyamatosan növekszik. A G Data így az év végére 4,25 millióra becsüli a 2016-ban megjelenő új kártevők számát. A biztonsági szakember szerint ezért fontos az androidos eszközökre vírusvédelmet telepíteni, és az operációs rendszert folyamatosan naprakészen tartani. A G Data védelmi programja a Google Play Áruházból ingyenesen elérhető.

https://virusirto.hu/sajtokozlemenyek/2016/08/10/uj-virus-fenyegeti-az-okostelefonokat/

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Az okostelefonok is fáznak, ugye?

Az okostelefonoknak alapjáraton is az akkumulátor üzemidő a rákfenéje, minél nagyobb a kijelző mérete, minél több applikációt futtatunk, a WiFi antenna, netán a GPS aktiválása mind-mind vészesen csökkentik az üzemidőt. És még 1 percet sem telefonáltunk rajta! Míg autós fórumokon divat a fogyasztási adatok összemérése, addig mobiltelefonos fórumokon az akksi üzemidejével dívik hencegni.

De mi a helyzet ilyen farkasordító hidegben? Féltsük-e okostelefonunkat?

A legtöbb európai vagy kínai telefongyártó cég nem ad pontos jelzést arra vonatkozóan, hogy terméküket hány fokig használhatjuk, csupán nem javasolják, hogy nagy hidegben is használjuk a készülékeket.

Az okostelefonoknak jellemzően két alkatrésze az, ami -15 fokban kérlelhetetlenül bemondja az unalmast: az akkumulátor és a kijelző. A legtöbb mobiltelefon ilyen hidegben egyszerűen kikapcsol, vagy ha a készenléti állapotban tartják is a frontot, működésre belassuló kijelzővel reagálnak, és csak utána következik be a kérlelhetetlen kikapcsolás. Függetlenül attól, hogy az akksi épp csutkára fel van töltve vagy sem.

Ez a viselkedés egyszerre tekinthető problémának, és az akkumulátorok működéséből fakadó magyarázatnak is. A villamos energiát ugyanis az akkumulátor vegyi energiaként tárolja, az elektronok csak kémiai reakciók hatására szabadulnak fel, és mivel a kémiai reakciók gyorsasága a hőmérséklettől is függ, így minél alacsonyabb a külső hőmérséklet annál jobban lassulnak a kémiai folyamatok. Egyre kevesebb energiát adva ezzel a készüléknek.

A hidegben való gyors energiavesztéshez társul még az is, hogy az akkumulátorok feszültsége nem stabil. A lítium-ion feszültségét 4,2 V - feltöltött állapot - és 2,7 V - lemerült állapot - között találjuk folyamatosan. A hideg hatására a belső ellenállás nő, ebből az következik, hogy a kimeneti feszültség csökken, ami ha elér egy kritikus értéket, a telefon úgy érzékeli, hogy az akkumulátor lemerült, még akkor is, ha valójában teljesen feltöltött állapotban van.

A modern mobiltelefon kijelzők sem bírják a hideget, főleg a folyadékkristályosak, amelyekben a folyékony kristályréteg már -8 fok alatt is kétszeresére nőhet, így a kijelző belassul, a pixelek nehezebben váltanak színt. Az Amoled kijelzők ebben a tekintetben szerencsések, a hideg nem érinti őket, mert nem tartalmaznak folyékony kristályréteget.

Bár nem új keletű a kísérlet, de a finnországi (hol is máshol lehetne ilyen zseniális tesztet végezni) Ossi Jääskeläinen újságíró több okostelefon fagytesztjét végezte el, a legérdekesebb megállapítás, hogy -40 foknál a legkitartóbb mobiltelefon is megadja magát a hidegnek!

Reméljük azért a mi okostelefonjainknak az elkövetkezendő hetekben közel sem kell ilyen hideget kiállniuk! :-)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ingyenes vagy fizetős vírusirtó?

 

Az Opswat felmérése szerint a világon minden második számítógépet ingyenes antivírusszoftver védelmez, és sok otthoni felhasználó abból indul ki, hogy nem akar fizetni valamiért, amit ingyenesen is megkaphat. De igazuk van???

A jól ismert mondás úgy tartja, hogy „Ajándék lónak ne nézd a fogát!”. Illik-e ennek alapján közelebbről is megvizsgálni az ingyenes vírusirtó szoftvereket? Szerintünk mindenképpen igen.

Egyrészt azért, mert komoly a tét: a kártevők ellophatják e-mail címünket, hogy aztán kéretlen levelekkel áraszthassák el postaládánkat a bűnözők. De veszélyben vannak jelszavaink és hitelkártyaadataink is: a bűnözők megcsapolhatják bankszámlánkat és hozzáférhetnek levelezésünkhöz. Végül ne felejtkezzünk el a zsaroló vírusokról, amelyek összes dokumentumunkat és fényképünket képesek titkosítani, hogy aztán váltságdíjért zsaroljanak bennünket.

A másik indokunk a részletes vizsgálatra, hogy az ingyenes vírusirtó szoftverek csak látszólag ingyenesek. Valójában gyakran reklámokat jelenítenek meg a számítógépünkön – önmaguk fizetős változatai mellett akár harmadik fél termékeit is hirdethetik. Ezért pedig fizetünk a gépünk erőforrásaival és figyelmünkkel is.

Magas pontszám a teszteken?

Ha megtekintjük az ingyenes vírusvédelmi megoldások teszteredményeit, azt látjuk, hogy ezek a szoftverek gyakran magas pontszámokat érnek el a független vizsgálatokban. A legtöbb ilyen teszt azonban az alapvető védelmi képességet: a vírusvédelmet vizsgálja.

A mai kártevők viszont sokszor nem fájlként terjednek, hanem olyankor kerülnek a gépre, amikor felkeresünk egy fertőzött weboldalt, vagy akár egy üzenetküldő alkalmazáson keresztül érkeznek meg hozzánk. Ez azt jelenti, hogy egy modern biztonsági szoftvernek képesnek kell lennie az átjárók lezárására is: védenie kell böngészés közben, át kell vizsgálnia az e-mail forgalmat, és tűzfalat is kell tartalmaznia a nyitott portok lezárása érdekében. Ezeket pedig az ingyenes vírusirtó szoftverek általában nem teszik. (Érdemes megvizsgálni a népszerű ingyenes vírusirtók ingyenes és fizetős verziója közötti különbséget a gyártóik honlapján!)

Vannak olyan tapasztalt felhasználók, akik mindennek tudatában vannak, és ezért az ingyenes vírusirtók védelmét további alkalmazásokkal – például egy független tűzfallal – egészítik ki. Ez már egy félmegoldást jelent a problémára, de a tűzfal és a vírusvédelem ebben az esetben nem kommunikál egymással, így például a tűzfal egy gyanús fájl átvizsgálása érdekében nem „riaszthatja” a vírusvédelmi komponenst. Ennél is nagyobb problémát jelent azonban, hogy az ingyenes vírusirtó szoftvereket tömegesen használják tapasztalatlan felhasználók, akik nincsenek tudatában annak, hogy az általuk telepített szoftver csak a veszélyek egy része ellen nyújt védelmet.

Egyre kevésbé működnek

Mivel egyre többen fizetünk az interneten keresztül, az adathalász támadások egyre nagyobb arányban koncentrálnak arra, hogy az értékes adatokat közvetlenül online tulajdonítsák el. Az ilyen támadások ellen az ingyenes szoftverek nem nyújtanak védelmet, mivel a fizetős vírusirtókkal ellentétben többnyire sem az e-mail forgalmat, sem a böngésző (http port) forgalmát nem figyelik.

Miért léteznek ingyenes vírusirtó szoftverek?

Az ingyenes vírusirtó szoftverek üzleti alapmodellje, hogy egy alapverziót biztosítanak, amelyet rengeteg felhasználó telepít. Ebből az alapverzióból szándékosan kihagynak fontos komponenseket (például a tűzfalat, vagy alapvető védelmi funkciókat), annak érdekében, hogy a telepítés után a biztonságtudatos felhasználók a prémium verziót megvásárolják. Ez egy jól ismert marketingtechnika, az úgynevezett freemium modell. Ez arra épít, hogy az ingyenes alapverziót általában rengetegen használják, a kisebb, fizető felhasználótábortól érkező bevételek azonban fedezik a fejlesztési költségeket, valamint a víruslaboratórium magas fenntartási költségét.

Elfogadható-e ez az üzleti modell akkor, ha a biztonságról van szó?

A fizetős vírusirtó szoftverek gyártói ezt nem így gondolják. Noha könnyedén tudnának ingyenes verziót készíteni a saját szoftvereikből, ha kikapcsolnának néhány védelmi modult (http-szűrés, e-mail forgalom vizsgálata, magatartás-alapú védelem, exploit protection vagy tűzfal – hogy csak néhányat említsünk), ezt mégsem teszik meg. Nem szeretnék megtéveszteni a saját felhasználóikat a teljes védelem ígéretével, és nem szeretnék veszélyeztetni sem őket.

Az ilyen ingyenes vírusirtók ugyanis lehet, hogy magas pontszámot tudnak elérni az olyan teszteken, amelyek a merevlemezeken tárolt kártevők felismerése alapján vizsgálják a vírusvédelem teljesítményét, de mégsem nyújtanak teljes védelmet. A megfertőzött felhasználók pedig nem tudnak kihez segítséget fordulni, hiszen az ingyenes vírusirtóhoz nem jár terméktámogatás.

Teljes értékű ingyenes vírusvédelem pedig a legjobb tudásunk szerint nem létezik Windows operációs rendszerre.

A fizetős vírusirtó szoftverek viszont a gyártójuk legjobb tudása szerinti teljes körű vírusvédelmet biztosítanak. A fizetős vírusirtókból nem hiányzik egyetlen védelmi technológia sem. A védelmi modulok kommunikálnak egymással, és együtt dolgoznak egy fertőzés betörésének a megakadályozásán. Ez igaz már az alapverziókra is (Antivirus), de nagyobb biztonsági csomagokra (InternetSecurity, TotalProtection) is. A fizetős biztonsági szoftverek fejlesztői emellett befektetnek a minőségbiztosításba és a terméktámogatásba is. Így a kompatibilitási problémákat hamarabb elhárítják, és segítséget nyújtanak minden egyes ügyfelüknek.

Az ingyenes vírusirtó szoftverek használatát éppen ezért kizárólag a tapasztalt felhasználók számára ajánljuk, akik figyelmesen felderítik, hogy milyen védelmi komponensek hiányoznak a választott megoldásból, és képesek ezeket más szoftverek telepítésével pótolni.

Azoknak viszont, akik teljes körű védelemre vágynak a választott vírusirtó szoftvertől, kizárólag a fizetős megoldásokat javasoljuk. Ezek az olyan új veszélyek ellen is védelmet nyújtanak, mint például a böngészés közben letöltődő kártevők, vagy a külső alkalmazásokba került biztonsági rések (exploit protection). Ez pedig különösen fontos abban a korban, amikor a számítógépen tároljuk minden munkánkat és levelezésünket, és az interneten keresztül vásárolunk és intézzük banki ügyeinket.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Elérhetőség

Csúzdi Attila e.v.
(Elektro Szerviz)
Gluzek Gyula ltp. 3/A
Mezőhegyes
5820 - HU

Tel./Messenger/WhatsApp /Viber/Telegram/Signal +36-30/91-007-74

Skype: attila.csuzdi

© 2014 Minden jog fenntartva.

Készíts ingyenes honlapotWebnode